InPost dba o dostępność swoich nowoczesnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych

Grafika z napisem - Jak InPost dba o dostępność swoich nowoczesnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych

W dzisiejszych czasach, gdzie pandemia odgrywa pierwsze skrzypce w wielu dziedzinach naszego życia, bardzo popularne stały się zakupy internetowe. Przy zamawianiu wybranych przez nas produktów, musimy zdecydować się na konkretną formę dostawy.

Najatrakcyjniejszą metodą otrzymywania paczek w naszym kraju, są na pewno przesyłki kurierskie, które dostarczają nasze zamówienie prosto pod drzwi naszego mieszkania czy domu. Jednak w ostatnim czasie, bardzo popularną formą otrzymywania zamówionych produktów jest, odbieranie ich z Paczkomatów znanej firmy InPost. Zaletą tej formy dostawy jest przede wszystkim to, że swoją przesyłkę możemy odebrać bez kontaktu z drugim człowiekiem, co w obecnych czasach jest bardzo istotne, a po drugie możemy to zrobić w dowolnym czasie, najczęściej przez 48h, od dostarczenia jej przez kuriera do tego urządzenia.

W poniższym tekście powiem, jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, firma InPost wprowadziła w swoich nowoczesnych rozwiązaniach, opowiem o dodatkowych korzyściach, które przynosi ze sobą zamawianie do Paczkomatów oraz jakie innowacyjne urządzenie, służące do odbierania zakupów, pojawiło się ostatnio na polskich ulicach.

W okresie pandemii firma InPost bardzo wybiła się swoimi Paczkomatami, pozwalając na tani i szybki odbiór zamówionych przesyłek. Obecnie w Polsce mamy dostępnych już ponad 10000 takich urządzeń i można je znaleźć zarówno w dużych miastach jak i w małych miejscowościach. Niestety jeszcze w ubiegłym roku, osoby z dysfunkcją wzroku nie mogły w ogóle samodzielnie korzystać z Paczkomatów od InPost. Było to związane z tym, że jego obsługa opierała się jedynie na nieudźwiękowionym ekranie dotykowym. Wszystko zmieniło się, gdy została wprowadzona na smartfony z systemem iOS oraz Android, aplikacja o nazwie InPost.

Po jej pobraniu ze App Store lub Sklepu Google Play i wpisaniu naszego numeru telefonu, możemy śledzić trasę złożonego zamówienia i otrzymać powiadomienie, gdy zostanie umieszczone w wybranym przez nas urządzeniu. Następnie należy pójść do Paczkomatu z naszym telefonem, otworzyć aplikację InPost, wejść w numer przesyłki i nacisnąć przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”. Po wykonaniu tego kroku i potwierdzeniu, że na pewno znajdujemy się obecnie przy Paczkomacie, słychać dźwięk otwierających się drzwiczek naszej skrytki, a na ekranie smartfona pojawia się instrukcja w którym rzędzie i kolumnie znajduje się przesyłka. Dzięki zarazem tak prostemu, ale i innowacyjnemu rozwiązaniu, osoby niewidome oraz słabowidzące mogą od tego czasu, samodzielnie odbierać swoje przesyłki z Paczkomatów.

Jednak to nie koniec udostępniania swoich urządzeń przez InPost osobom z niepełnosprawnością. Dosłownie kilka tygodni temu do tej samej aplikacji została dodana inna, również wyczekiwana funkcja, czyli możliwość nadawania paczek. Dzięki temu możemy teraz wysłać przesyłkę, wpisując w formularzu wszystkie niezbędne informacje, takie jak rozmiar paczki, jej waga oraz dokąd chcemy ją wysłać. Mamy również wybór, czy nasza przesyłka ma być dostarczona do konkretnego urządzenia czy kurierem pod wskazany adres.

Firma InPost nie skupia się jedynie na osobach z dysfunkcją wzroku, a myśli o wszystkich użytkownikach z różnymi niepełnosprawnościami. Pół roku temu do Pana Rafała Brzoski, czyli prezesa InPost, zgłosiła się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, prosząc o możliwość wyboru położenia skrytki podczas nadawania czy odbierania przesyłek. Taka potrzeba wynikła z tego, że osoby poruszające się po ulicach miast na wózkach, mają zasięg rąk jedynie 1.5 metra, w związku z czym nie są w stanie samodzielnie odebrać paczki znajdującej się w górnych rzędach tego urządzenia. Na szczęście i w tym przypadku, InPost zapewnił, że przygotuje zmiany w obsłudze skrytek, aby pozwolić na swobodne używanie ich urządzeń przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Zamawianie do Paczkomatów niesie za sobą spore korzyści związanych z naszymi finansami. Przede wszystkim jest to zazwyczaj najtańsza forma wysyłki i coraz więcej sklepów i portali decyduje się na wprowadzenie takiego sposobu dostawy. Z dużych firm na współpracę zdecydowali się między innymi Amazon, Ikea czy Allegro. Właśnie ten ostatni portal aukcyjny przynosi bardzo duże oszczędności finansowe. Po zakupie usługi Allegro Smart, możemy zamawiać zakupy z bezpłatną dostawą do Paczkomatów, jeśli wartość zamówionych zakupów jest większa niż 40 zł.

Firma InPost nie zwalnia tempa i już wprowadziła na polskie ulice najnowsze swoje rozwiązanie. Mam tutaj na myśli Lodówkomaty, do których można zamawiać produkty spożywcze. Posiadają one trzy zakresy temperatur, dzięki czemu pozwalają na bezpieczne przetrzymywanie przez wiele godzin nabiału, mięsa a nawet mrożonek. Jeśli to rozwiązanie rozrośnie się tak jak Paczkomaty, to na pewno wiele osób zdecyduje się na zamawianie swoich spożywczych zakupów do Lodówkomatów i odebranie swojego zamówienia w dowolnym dla siebie czasie.

Podsumowując już powyższy tekst powiem, że odkąd powstała aplikacja InPost bardzo często zamawiam zakupy do Paczkomatów, przede wszystkim z usługą Allegro Smart. Pozwala mi to na spore oszczędności przy wielu zamówieniach z tego portalu aukcyjnego i możliwość odebrania zamówionych paczek, spokojnie po pracy. Wcześniej, gdy kurier dostarczał moje zamówienia musiałam kombinować, jak mogę odebrać przesyłkę. Zdarzało się nawet tak, że kurierzy dowiadując się, że nie ma nikogo w moim domu, bez pytania mnie, zanosili przesyłkę do nieznanego mi punktu odbioru i później jako osoba niewidoma miałam spory problem z odebraniem mojego zamówienia. Dlatego polecam wszystkim, jeśli jeszcze nie mieliście okazji korzystać z Paczkomatów, na wypróbowanie tego nowoczesnego i dostępnego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 + = 71